30 Ağustos 2014

Ahşap Stand İmalatı

Ahşap Stand İmalatı

Ahşap standlar, üretimi kolay olmasına rağmen işçiliği oldukça özen gerektiren önemli bir iştir. Bu nedenle yapılacak olan standların kalitesi, üretimi sırasında gösterilen özene bağlıdır. Ayrıca sizin istediğiniz tasarımlar yapılırken kullanılacak malzemeler de üretimin kolaylığını ya da zorluğu, buna bağlı olarak da fiyatını etkileyecektir. İstenilen stand fuar standı ise tek kullanımlık yapılır. Genel olarak mdflam ya da suntalam kullanılan bu standlarda ahşap stand imalatı sizin seçtiğiniz ya da tasarladığınız modellere göre yapılır. Firmanıza özel yapıldığı ve tek kullanımlık tasarlandığı için aynı standı başka bir yerde görme ihtimaliniz sıfırdır. Sadece size özel üretilirler ve daha sonra tekrar kullanılamazlar.

Ahşap Stand Üreticileri

Eğer sipariş etmiş olduğunuz standı tekrar kullanmak istiyorsanız, En başta bunu ahşap stand üreticilerine söylemeniz gerekir. Bu saye de stand üretilirken, malzemelerine, tasarımına ve kurulumuna farklı detaylarda özen gösterilir. Doğru şartlarda montaj ve demontaj edilip, doğru şartlarda saklanırsa tekrar kullanılabilir.

Ahşap standlar kullanılan malzemelere bağlı olarak 2 farklı şekilde üretilirler. Birinde sadece suntalama yapılırken diğerinde sunta ve boya yapılır. Sadece suntalama ile yapılan ahşap stand modellerinde lego gibi birbirine eklenerek bir montaj yapılır. Montaj sonrasın da eklem yerlerinde ki birleşim çizgisi belirgin şekilde fark edilebilir. Görsel olarak çok bir şey ifade etmediği gibi oldukça sade bir tasarımı vardır. Tek avantajı ise hızlı bir şekilde kurulmasıdır. Bu nedenle ani ve son anda ihtiyaç duyulduğu zamanlarda kullanılır genellikle.

Bir diğer model ise sunta ve boya ile yapılandır. Bunun kurulumu daha uzun sürse de, görsel olarak daha kurumsal ve kusursuz bir görünüme sahiptir. Suntaların üzerine alçı yapılacağı için onun kurumasını beklemek ve diğer tasarım malzemelerini daha detaylı hesaplamak gerektiği için kurulumu zaman alır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir