16 Eylül 2014

Fuar Stand Firmaları

Fuar Stand Firmaları

Fuarlarda firmanızı temsil eden standların seçiminde standın tasarımı kadar, bunu yapan stand firmaları da oldukça önemlidir. Bu nedenle oldukça iyi bir araştırma yapılması zorunludur. Stand görsel ve tasarım anlamında çok iyi olsa da uygun olmayan malzeme kullanımı, hizmette sıkıntı yaşama, yer döşemesi veya elektrik tesisatında sıkıntı yaşama, yanlış aydınlatma gibi bir takım sıkıntılarla karşılaşmanız mümkündür. Bu konuda da asıl önemli olan şey deneyimdir. Uzun süredir stand kurulum ve tasarım hizmeti yapan firmalarla çalışmak fuarda ki itibarınızı kurtaracak ve imajınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Fuarlar hem müşterileriniz ile, hem de rakipleriniz ile karşı karşıya olduğunuz, doğrudan iletişim kurduğunuz yerlerdir. Standınız ile karşı tarafa vereceğiniz mesaj çok önemli olduğunda riske atılmayacak derece de önemlidir. Bunun için de seçeceğiniz fuar stand firmaları iyi araştırılması gereken firmalardır. Daha önce yaptığı stand işlerini referans alabilir, deneyimini ve firmanın aldığı dereceleri kontrol edebilirsiniz.

Fuar Stand Firmaları

Fuar Stand Tasarımı

Fuar standı için seçeceğiniz firmayı, stand türüne göre de seçmeniz mantıklı olacaktır. Eğer firmanın saygınlığı için katılacağınız bir fuar var ise tercih edilmesi gereken stand türü özel tasarlanmış ahşap fuar standlarıdır. Bu standlar oldukça maliyetli, teknik detayları çok olan ve kurulumu zaman alan stand türleridir. Bu nedenle firma kalitesi ve hizmeti çok önemlidir.

Eğer katılacağınız fuarın önemi çok üst seviyelerde değilse modüler fuar standı adı verilen düşük maliyetli standları kiralayabilirsiniz. Bu standlar size özel üretilmez, hazır standlardır. Birden fazla kullanılabilir. Maliyeti düşük olduğu için kira ücretleri de oldukça uygundur. Bu standlarda da malzeme seçimi ve görsel tasarım önemlidir. Ama ahşap standa göre tasarım yönü daha zayıftır. Doğru firma ile doğru standı seçmek her ne kadar zor olsa da firmaya katkı sağlayacak önemli adımlardır.

One response on “Fuar Stand Firmaları

  1. antalya diş hekimleri diyor ki:

    güzel tasarımlar. başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir