11 Eylül 2014

Fuar Stand Fiyatları

Fuar Stand Fiyatları

Piyasada birbirinden farklı yüzlerce stand modeli varken içlerinden sadece bir tanesini seçmek oldukça sıkıntılı bir iş haline gelebilir. Aslında yapacağınız tercihler sandığınız kadar sıkıntılı değil. Sadece yapmanız gerekenleri bilmelisiniz, o kadar. Örneğin ilk olarak katılacağınız fuarın işlevini ve amacını belirlemelisiniz. Kimi fuarlar firma prestiji için yapılırken, kimi fuarlar sadece ürün tanıtımı ve müşteri çekmek için yapılır. Prestij için katılacağınız fuarlarda tercih etmeniz gereken stand türü ahşap fuar standları olmalıdır. Bu stand türleri genel olarak tek kullanımlıktır. Tasarım yönünden en etkili stand türü olduğunu söyleyebiliriz. Yine bununla doğru orantılı olarak ahşap fuar stand fiyatları daha pahalıdır. Bunun nedeni suntalar üzerine alçı çekmek gibi bir çok teknik detayının bulunması, kurulumunun uzun sürmesi ve tasarımının çok detaylı olması gibi birçok nedeni bulunur. Eğer bu standları birden fazla kullanmak gibi bir amacınız var ise bunu tasarım yapılmadan önce söylemelisiniz. Doğru koşullarda tasarlanır, kurulur ve saklanırsa daha fazla kullanılma ihtimali yaratılabilir.

Standart fuar stand kiralama türleri modüler standlardır. Bu standlar alüminyum kullanılarak kurulur ve birden fazla kez kullanılır. Bu nedenle kiralama ücretli daha hesaplıdır. Bu standların sorunu tasarım yönünden zayıf olmasıdır. Bu nedenle kurumsal firmalar tarafından pek tercih edilmez. Genelde satış amaçlı kurulan ve çok önemli olmayan fuarlarda kiralanır. Standart fuar standı olarak da geçer.

Her iki stand türünde de önemli olan kullanılan malzemelerin kalitesi ve şıklığıdır. Asıl fiyatı belirleyen şeyler tasarım, işçilik ve malzemenin kalitesidir. Modüler standlarda cam, tül gibi yardımcı malzemeler kullanılarak çok daha şık görünüme sahip standlar oluşturulabilir. Ya da ahşap standlarda ucuz işçilik ve kolay kurulum için daha zayıf standlar tasarlanabilir. Önemli olan sizin nasıl bir stand istediğinizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir